Ak chcete čokoľvek naučiť svojho psa, použite jeho obľúbené maškrty, aby ste prilákali jeho pozornosť. Čo sa týka triku úklonu psa, požite jednoduchú metódu. Snažte sa, dať maškrtu na zem s tým, aby pes sa zohol pre maškrtu tak, aby jeho zadná časť tela sa zdvihla (zadné nohy a zadok). Ak hľadáte pôsobivý psí trik, vyskúšajte tzv. klasický luk. Táto hravá poloha – lakte na zemi, spodok vo vzduchu – je tiež skvelým pretiahnutím chrbta vášho psa. Na začiatok nepotrebujete veľa miesta. Aby ste naučili svojho psa klaňať sa, potrebujete:

  • Veľa malých kúskov maškŕt, z ktorých je váš pes nadšený.
  • Ak trénujete vystreté predné labky s hrudníkom dolu a zadnými labkami a zadkom hore - každý dobrý pokus odmeňte maškrtou.
  • Alebo povedzte „super“ ako slovnú hračku (alebo iné slovo, na ktoré váš pes reaguje, ak niečo urobil dobre), ak je váš pes v správnej polohe a odmeňte ho.

A teraz k samotnej metóde výcviku psíka - ako naučiť psa ukloniť sa

  1. Krok: Začnite v tichej oblasti vášho domova s minimálnym rušením. Keď váš pes stojí pred vami, upútajte jej pozornosť maškrtou.
  2. Krok: Keď upútate pozornosť vášho psa, použite túto pochúťku na nalákanie jej hlavy k zemi. Keď ide hlava dole a dozadu, prirodzene zníži prednú časť tela. Ak zistíte, že váš pes padá do spodnej polohy namiesto toho, aby zostal v predklone, môžete namiesto toho hodiť maškrtu. Pomôže to naznačiť, že chceme polohu úklonu, nie sklopenú.
  3. Krok: Keď sa lakte vášho psa dotknú podlahy a jej zadné nohy sa zdvihnú, použite slovnú značku ako „super“ , psa z polohy uvoľnite a dajte mu maškrtu.
  4. Krok: Opakujte to niekoľkokrát, pokračujte v lákaní vášho psa do polohy úklonu a chváľte ho a odmeňujte maškrtou, keď sa lakťami dotkne zeme a zadoček stúpa. Keď váš pes dôsledne nasleduje maškrtu, pridajte slovnú narážku podľa vášho výberu.
  5. Krok: Začnite tým, že nalákate svojho psa do pozície úklonu prázdnou rukou (bez pamlsku). Potom chváľte a usmerňujte svojho psa, keď ide do pozície, ktorú si želáte, aby dosiahol.
  6. Krok: Po niekoľkých opakovaniach lákania s prázdnou rukou začnite postupne so psom prechádzať vo výcviku do "samostatnosti" psa na vykonanie stanovených úkonov pri úklone verbálnym signálom a signálom pohybom ruky (je potrebné psovi "vysvetliť" čo vlastne po ňom chcete - aby dokázal na vaše gestá reagovať tak, ako si želáte).
  7. Krok: Akonáhle váš pes "už v pohode" vykoná úklon na "predklon", pokračujte v postupnom vyraďovaní maškrty, takže nakoniec budete mať len verbálny alebo fyzický pokyn pre psa. Potom si precvičte trik v rôznych pozíciách klaňania. Ak toto váš pes zvládne, začnite v ďalších dňoch cvičiť úklon v novom a rušivejšom prostredí.

Želám vám veľa šťastia v cvičení.

Zo zivota psov logo
alebo
Na hor