Vývar z kostí je už dávno zabudnutá potravina, ktorá je relatívne lacná a skutočne plná živín. Zdravie kĺbov závisí od množstva kolagénu väzivách, šľachách a na koncoch kostí. Kolagény sú veľkou rodinou biomolekúl, ktoré zahŕňajú glykozaminoglykány, veľmi špeciálne molekuly, ktoré pomáhajú udržiavať kĺby zdravé. A získať kolagén zo stravy je pádny dôvod, prečo by ste mali svojmu psiemu miláčikovi robiť vývar z kostí.A možno budete prekvapený, ale vývar z kostí pomáha pri detoxikácii pečene vášho psa.Neveríte?

Vývar z kostí je dobrý na kĺby

Vývar z kostí nielenže obsahuje úžasné množstvá glukozamínu, ale je nabitý aj ďalšími zlúčeninami pre ochranu kĺbov, ako je chondroitín a kyselina hyalurónová.Okrem toho sú glykozaminoglykány z kostného vývaru sú absorbované v neporušenej forme. Stimulujú bunky, ktoré ukladajú kolagén do kĺbov, šliach, väzov a dokonca aj tepien.Vývar z kostí pomáha pri detoxikácii pečene. Pečeň je hlavným orgánom detoxikácie. Pečeň psa je denne vystavená útokom, pretože pes zvyčajne leží na kobercoch a podlahách ošetrených chemikáliami, chodí po tráve, ktorá bola ošetrená a postriekaná pesticídmi, konzumuje potraviny so syntetickými prísadami a trpí toxickými odčervovacími prípravkami, preventívnymi prostriedkami proti blchám a kliešťom. Pečeň je vystavovaná denne takýmto náporom z vonkajšieho prostredia a jej schopnosť detoxikácie je obmedzená dostupnosťou aminokyseliny glycínu. Hádajte, čo obsahuje tony glycínu? Vývar z kostí!

Vývar z kostí podporuje zdravé črevá

Výstelka čriev obsahuje milióny drobných otvorov, ktoré umožňujú prechod natrávených živín do tela. Stres, zlá strava a premnoženie baktérií môžu spôsobiť, že sa otvoria ďalšie "diery", alebo sa ešte viac zväčšia. N8sledne sa takýto stav nazýva, ako deravé črevo. Problém s týmito "veľkými dierami" je v tom, že cez ne môžu prechádzať nestrávené potraviny, toxíny a kvasinky. Imunitný systém psa si všimne tieto nestrávené častice potravy, vyhodnotí ich ako cudzích útočníkov a začne ich napádať. Takto vznikajú alergie a potravinová citlivosť. Vývar z kostí je "nabitý mazľavou látkou", ktorá dokáže "upchať takéto netesnosti". Vývar z kostí je preto skvelá výživa napríklad u psov v rekonvalescencii. Vývar z kostí je tiež výborným zdrojom dôležitých minerálov a môže posilniť imunitný systém (napríklad kuracia polievka). Kostný vývar je tiež nabitý glycínom, ktorý napomáha tráveniu tým, že pomáha regulovať syntézu žlčových solí a sekréciu žalúdočnej kyseliny.

Zo zivota psov logo
alebo
Na hor